Як зберігати зерно без елеваторів?

Як зберігати зерно без елеваторів?



Сергій Макаренко, керівник відділу реалізації Групи АГРОТРЕЙД

Виробники агропродукції мають дві проблеми — це урожай і неврожай. І завжди потрібно вирішувати, чи продати зерно одразу з поля, або зберегти його та дочекатися збільшення ціни. У разі, якщо виробник зерна вирішить не квапитись з продажем, він може спакувати зерно в полімерні мішки й залишити їх там же на полі, не звертаючись за послугами елеватора.

Ми в Групі АГРОТРЕЙД використовуємо поліетиленові рукава для зберігання зерна від Silox (Бразилія). Вони підходять для будь-яких зернових культур. З 570 000 тонн елеваторних потужностей нашої компанії, 45 тисяч відведено під зберігання в бігбегах. Ми вже достатньо давно використовуємо рукава і вирішили поділитися з читачами видання Agroportal досвідом їхнього використання.

Цей тип зберігання має низку переваг:

  • по-перше, це дешевше;
  • по-друге, мішки захищають зерно від потрапляння вологи та шкідників,
  • по-третє, вони дозволяють точно сортувати культури, що зовсім неможливо на елеваторах.

Зберігаючи зерно у мішках, можна бути впевненим у збереженні індивідуальних показників свого товару, що є вкрай важливим для контрактів з показниками відмінними від стандартних, адже в мішках зерно не змішується з чужим, як це відбувається на елеваторі.

Серед інших переваг використання мішків — нижчі вимоги до сухості зерна. Наприклад, якщо на елеваторах може зберігатися зерно з вологістю не більше 14%, то для рукавів настільки жорстких обмежень немає. Мішки Silox герметично закриваються, що унеможливлює розмноження шкідників, і всі комахи, грибки і бактерії гинуть після повного використання залишків кисню в рукаві.

Поліетиленовий рукав — не таких простий винахід, як може здаватися з першого погляду. Рукав складається з трьох шарів. Перший — забезпечує відбиття сонячних променів і цілісність, другий шар захищає вміст мішка від потрапляння кисню, а третій — перешкоджає проникненню ультрафіолету. Мішки також надійно захищають зерно від гризунів. Температурних обмежень немає: ефективність не втрачається, а ні при -50, а ні при +50.

Мішки бувають різної довжини: від 60 м, 75 м та 90 метрів, місткість в залежності від довжини та культури коливається від 210 до 365 тонн.

Зберігати врожай в цих мішках можна на складі або навіть на полі просто неба, але поверхня повинна бути рівною, щоб зерно було розподілено рівномірно і не збиралася вода. Не можна допускати, щоб під мішком були гострі предмети або гілки, які можуть пошкодити конструкцію, а для завантаження зерна в полімерні рукави потрібна спеціальна зернопакувальна машина — беггер.

У мішках Silox можна зберігати ячмінь, кукурудзу, горох, сою, соняшник, ріпак тощо. Термін зберігання зерна за даною технологією — до 18 місяців.