Заготівля соняшника та кукурудзи на елеваторах Групи АГРОТРЕЙД затримується через дощі

Заготівля соняшника та кукурудзи на елеваторах Групи АГРОТРЕЙД затримується через дощіУ компанії розповіли про виконання плану заготівлі зерна і олійних культур та проведену модернізацію.

Елеватори Групи АГРОТРЕЙД майже виконали план заготівлі ранніх зернових, а прийом соняшника та кукурудзи затримується через дощі. Про це повідомили в пресслужбі компанії. Елеватори Групи прийняли 230 тисяч тонн зерна.  

«Якщо говорити про зерно, яке надходило на наші елеватори цього року, продовольча пшениця переважала над фуражною. Водночас активна фаза збирання соняшника та кукурудзи ще не розпочалася — терміни зміщено майже на два тижні», — розповів директор виробничо-технічного департаменту Групи АГРОТРЕЙД Костянтин Ворона. 

За його словами, план заготівлі ранніх зернових наразі виконаний на 97%. Однак елеватори продовжують отримувати пшеницю на зберігання, тож фахівець впевнений, що планові 210 тисяч тонн компанія навіть перевиконає. План по олійним зерновим виконаний наразі на 16%. 

Також цього року компанія серйозно  інвестувала в модернізацію. На елеваторі «Доч-Хліб», що входить до складу Групи, було встановлено новий підйомник виробництва «Елеваторпромсервіс». «Раніше у нас був авторозвантажувач, розрахований на вантажівки загальною вагою не більше 30 тонн, а новий тепер дозволяє піднімати авто будь-якого типу розвантаження до 80 тонн», — повідомив Костянтин Ворона. Крім того, на елеваторі зробили реконструкцію точок розв’язок транспорту і збільшили приймальний бункер під підйомником. Загалом це коштувало компанії 7 мільйонів 120 тисяч гривень. 

До структури Групи входять дев’ять елеваторів у Чернігівській, Сумській, Полтавській та Харківській областях. Усі вони мають залізничні гілки та автомобілерозвантажувачі. Загальна потужність одночасного зберігання зерна становить 570 тисяч тонн. Зернозберігаючі потужності холдингу складаються з металевих і бетонних силосів, складів підлогового зберігання, поліетиленових рукавів. Окрім зберігання, на елеваторах Групи пропонуються послуги очищення та сушки зерна в потоці, що значно зменшує травматизм зерна.