Податки великих компаній — запорука розвитку села

Податки великих компаній — запорука розвитку селаДо місцевих бюджетів чотирьох регіонів, де працює Група АГРОТРЕЙД, надійшли мільйони податків. 

У 2019 році підприємства Групи АГРОТРЕЙД сплатили 131,6 мільйона гривень податків. З них основна частина надійшла до місцевих бюджетів. Завдяки реформі децентралізації більшість податків підприємств, що працюють на території громад, залишаються на місцях та сприяють розвитку села. 

«Сьогодні наявність платників податків стає критично важливою для будь-яких громад. Група АГРОТРЕЙД активно взаємодіє з жителями селищ та місцевою владою і з готовністю розміщує виробничі підприємства в тих громадах, які потребують підтримки», — говорить директорка з фінансової та операційної діяльності Групи АГРОТРЕЙД Олена Ворона. 

За рік в місцеві бюджети від підприємств Групи надійшло 93 мільйони гривень. Найбільші надходження відбулися в Сумській області — 29,5 мільйони, трохи менше в Харківській — 29 мільйонів. Бюджети Чернігівської та Полтавської областей поповнилися на 21,3 мільйона та 13,2 мільйона гривень відповідно. До місцевої казни надходять податки на землю, екологію, нерухомість, оренду землі, а також єдиний податок та податок на доходи фізичних осіб. 

За словами Олени Ворони, такі цифри були б неможливі, якби компанія працювала непрозоро. Саме законослухняність є однією з ключових цінностей АГРОТРЕЙД. Компанія сплачує податки з кожного гектару свого земельного банку. Серед них є й такі, що підприємство має сплатити незалежно від фінансових результатів. Це єдиний податок й податки на землю та її оренду. Наприклад, лише за оренду землі в 2019 році Група АГРОТРЕЙД сплатила 26,6 мільйона гривень.

«Ми усвідомлюємо своє значення для розвитку села та району і готові підтримувати громади як за рахунок підвищення податкових надходжень, так і участю в соціальних проектах», — пояснює Олена Ворона. 

Прозора робота компанії — це ще й запорука регулярних надходжень до пенсійного фонду. Абсолютно всі співробітники компанії отримують «білу» зарплату, а це — 1484 осіб. Як результат, в 2019 році Група АГРОТРЕЙД сплатила 27,4 мільйони єдиного соціального внеску.