Останні збори і нові плани

Останні збори і нові планиЗбиральна кампанія Групи АГРОТРЕЙД майже завершилась, і вже можна підбивати підсумки. 

Попри те, що рік видався непростим і посушливим, в середньому, врожайність всіх культур цього року вище, ніж минулого.

«Ми зробили ставку на амбітні технології, йшли на ризиковані прийоми, змінювали схеми використання гербіцидів, підвищували норми внесення добрив, коригували гібридний склад. Словом, робили багато експериментів, і ці методи себе виправдали», — розповідає директор агропромислового департаменту Групи АГРОТРЕЙД Олександр Овсяник.

Збір кукурудзи ще триває, але в компанії запевняють, що план буде виконано. Наприклад, врожайність в Сумській області місцями сягає 10 тонн з гектара.

Усі агроприйоми, які були впроваджені в цьому сезоні, зокрема, система захисту, добрив, обробки ґрунту, добре себе зарекомендували, тому в компанії й надалі будуть їх використовувати. За словами Олександра Овсяника, єдине, що може зазнати коригування — це насіннєвий склад. З огляду на зміни клімату, фахівці обиратимуть більш стійкі до посухи та нетипових шкідників гібриди, благо, компанія сама виробляє якісне насіння Agroseeds і має широкий вибір. Структура посівів теж істотно змінюватись не буде, проте навесні в Харківській області планується випробувати нову культуру — сорго.

Озимі зійшли

Сівба озимих культур тривала до 10 листопада. Основними культурами стали пшениця та ріпак. Пшеницею засіяли майже 16 тисяч гектарів, а ріпаком — шість тисяч. Ще майже 890 гектар відведено під озимий ячмінь, а новою культурою для компанії цього року стало жито. Ним засіяно близько 1500 гектар. За словами головного агронома холдингу, ця культура менш вибаглива і дає гарні врожаї на піщаних ґрунтах, які є, наприклад, в Чернігівській області.

Як і минулого року, сіяти насіння довелося в суху землю, тому фахівці Групи АГРОТРЕЙД вже були до цього готові. «Ми трохи збільшили норми добрив при посівній, а деякі посіви, які виглядають слабшими, будемо додатково підживлювати», — ділиться Олександр Овсяник.

Наразі сходи в гарному стані, бур’янів, шкідників та хвороб немає. «Лишається тільки сподіватися, що взимку буде достатньо опадів, і ми отримаємо гарний врожай», — розмірковує фахівець.