АГРОТРЕЙД оголошує конкурс соціальних проєктів

АГРОТРЕЙД оголошує конкурс соціальних проєктів

Завдання конкурсу «Громадотворець» – налагодити взаємодію між громадою і бізнесом та залучити людей до вирішення місцевих проблем. «Соціальна відповідальність багато значить для нашої компанії, – говорить директор Департаменту земельних відносин Групи АГРОТРЕЙД Олексій Бабешко. – Ми вважаємо, дуже важливо, щоб люди проявляли активність, кожен відчув себе творцем громади. Адже вона формується, коли в суспільстві з’являється усвідомлення загальних цілей і бажання їх досягти, а не просто бути жителями певної території. Цей конкурс – частина значного напрямку роботи компанії під назвою «Громадський бюджет», спрямованого на співпрацю з громадами та поліпшення умов життя на селі», – підкреслив він.

Шоб допомогти жителям сіл підготувати проєкти, залучили Українську академію лідерства (УАЛ). Ментор з проєктів і партнерства Харківського осередку УАЛ Станіслав Білий розповів: «АГРОТРЕЙД та Фонд «Україна ХХI» запропонували нам взяти участь в цьому проєкті. Наша команда допомагала його готувати, наші студенти і ментори наприкінці березня їздили по селах, спілкуючись з людьми і збираючи інформацію. На основі цього сформували перелік проблем, які хвилюють сільських жителів. Для них ми провели і просвітницьку роботу, навчаючи створювати і презентувати проєкти», – зазначив Білий.

Представники УАЛ зустрічались з усіма – від старшокласників до пенсіонерів. Проводили тренінги, надихаючи на зміни. Разом з людьми писали проєкти. Теми різноманітні: літній кінотеатр, фітнес-клуб, молодіжний центр, дитячий майданчик, спортзал, пляж, альтанка, модернізація школи, відновлення ставка, створення футбольної команди, відновлення скверу, снігоочисник і багато іншого. Мешканці сіл із ентузіазмом сприйняли можливість отримати фінансування для вирішення нагальних проблем.

Для збору ідей в селах встановлені спеціальні бокси, де можна залишати свої ідеї. Комісія, що складається з представників АГРОТРЕЙДу, Благодійного Фонду Всеволода Кожемяка «Україна ХХI» і голів сільських рад, відбирає найкращі пропозиції для участі в наступному етапі конкурсу. Їхні автори мають підготувати презентації проєктів для участі в фіналі. Він відбудеться у вигляді зборів громади. Проєкти, що перемагають, фінансуються Групою АГРОТРЕЙД та Благодійним Фондом Всеволода Кожемяка «Україна ХХI».