Сільські бібліотеки отримають нові книжки

Сільські бібліотеки отримають нові книжки

Благодійний Фонд Всеволода Кожемяка «УКРАЇНА ХХІ» започаткував проєкт «Нова бібліотека».

Співробітники Фонду багато спілкуються з мешканцями сіл, які скаржаться, що їхній доступ до якісної літератури обмежений. Адже нові надходження до бібліотечних фондів практично відсутні.

Тому був створений проєкт, в рамках якого бібліотекам передають найкращі твори сучасних авторів, а також класику. Вже п’ять закладів отримали нові книги і ще 13 на черзі – загалом проєкт охоплює 18 бібліотек у Харківській, Сумській, Полтавській та Чернігівській областях.

Майже половина подарованих книг – твори для дітей. Обирали передусім ті, що вже стали класикою дитячої літератури, зокрема, захоплюючі пригоди, написані Всеволодом Нестайком, Олександром Волковим та популярним австрійським дитячим письменником Ервіном Мозером, що сам ілюструє свої книжки. Є у переліку також всесвітньо відомий «Лускунчик» Гофмана. Дитячі енциклопедії та пізнавальна література допоможуть школярам краще пізнати Україну і світ, стануть у нагоді під час вибору професії.

Робота з молоддю – один із пріоритетних напрямів діяльності Фонду Всеволода Кожемяка «Україна ХХІ». Саме тому протягом року відбудуться не лише вручення книг. Заплановані комплексні заходи, спрямовані на створення на базі бібліотек сучасних центрів дозвілля, обладнаних комп’ютерами з підключенням до Інтернету, де буде можливість цікаво проводити час та грати у настільні ігри.

З ПЕРШИХ ВУСТ

«Мета проєкту – знову зробити читання звичним дозвіллям дітей і дорослих, познайомити їх з актуальними творами художньої літератури і допомогти розширити світогляд. А також створити на базі сільських бібліотек повноцінні центри дозвілля», – зазначив почесний голова благодійного фонду«УКРАЇНА ХХІ» Всеволод Кожемяко.