АГРОТРЕЙД допомагає ФАПам

АГРОТРЕЙД допомагає ФАПам

На початку року представники АГРОТРЕЙД відвідали всі фельдшерсько-акушерські пункти, розташовані в селах, де працюють підприємства Групи. Поспілкувались з медичними працівниками, проаналізували потреби закладів та пацієнтів. На основі цього сформували орієнтовний перелік того, що компанія буде передавати ФАПам протягом року. Це не лише медичне обладнання, на кшталт портативних кардіографів, глюкометрів та електроінгаляторів, а й побутова техніка, комп’ютери. На жаль, ФАПи дуже погано забезпечені, не мають елементарних речей. Подекуди просять пральну машину або холодильну камеру для зберігання ліків і вакцин.

Медична реформа передбачає створення електронного реєстру пацієнтів, тому лікарям потрібні комп’ютери. Зокрема, ФАП у селі Лисівка Полтавської області його взагалі не має, тому в компанії вирішили крім медичного обладнання зробити ще й такий подарунок. Завідувач ФАПу Федір Іванович Фесик говорить: «Ми вдячні, що АГРОТРЕЙД забезпечив нас комп’ютером, хоча це мала б зробити сільська рада. Але там вирішили, що медичному закладу він не потрібен і розподілили кошти на свій розсуд».

Це вже не вперше агрохолдинг піклується про ФАП, додає Федір Іванович. «Наш заклад обслуговує всю територію Лисівської сільради – це п’ять населених пунктів. До деяких хуторів складно дістатись, тож підприємство «Нові мости», що входить до складу АГРОТРЕЙДу, і раніше нас виручало, надаючи транспорт, щоб ми могли доїхати до хворих», – розповів він.

Мета Групи АГРОТРЕЙД – поліпшити умови для медиків і пацієнтів, аби була можливість швидко і правильно ставити діагнози та надавати першу медичну допомогу. І як результат – підвищувати якість медичного обслуговування для кожного мешканця села.