АГРОТРЕЙД під час карантину: посівна — за планом, інвестпроєкти — на паузі

АГРОТРЕЙД під час карантину: посівна — за планом, інвестпроєкти — на паузіПеред українськими компаніями постало питання: як працювати в умовах карантину, адже від цього залежить не тільки прибуток компаній, але й робочі місця працівників, економічний розвиток та надходження в бюджет. 

Усі 17 сільгосппідприємств Групи АГРОТРЕЙД працюють у штатному режимі. Карантин не вплинув на строки та обсяги посівноїПеребоїв у вантажоперевезеннях та ланцюжку постачання немає. Проте співробітники Групи врахували ситуацію з карантином та, розуміючи, що можуть бути введені додаткові обмеження, пришвидшили постачання насіння і ЗЗР. 

За словами директорки з фінансової та операційної діяльності Групи АГРОТРЕЙД Олени Ворони, на виробничі процеси вплинуло не стільки введення обмежень, скільки падіння цін на нафту, що призвело до падіння цін на зерно. 

«На щастя, ми вчасно продали продукцію, зробивши форвардні продажі, як тільки з’явилися ознаки загострення ситуації», — розказує вона.

Наразі аграрії сподіваються на допомогу від держави, адже через зростання курсу долара їхні витрати збільшилися. Більше того, карантин та інші обмеження призведуть до додаткових видатків, тоді як найближчі доходи доводиться чекати не раніше серпня.

«У цей складний період аграріям допомогли б податкові канікули на три місяці у вигляді звільнення від сплати єдиного податку четвертої групи, а також підтримка в частині зниження ЄСВ на період карантину», — пояснює Олена Ворона.

У той же час подорожчання євро та долара призвело до росту цін на елеваторне обладнання, тому в компанії вирішили тимчасово призупинити інвестпроєкти з модернізації деякого устаткування.

«Ми відклали встановлення нових автомобільних і залізничних ваг, а також заміну автомобілерозвантажувача на Ворожбянському елеваторі», — говорить директор виробничо-технічного департаменту Групи АГРОТРЕЙД Костянтин Ворона.

Попри складні макроекономічні умови, компанія, маючи виважену стратегію розвитку і великий досвід в управлінні масштабними процесами, реагує вчасно і ефективно на виклики. Керівництво робить усе не лише для виконання виробничих планів і збереження робочих місць, але і дбає про здоров’я працівників. Так, розуміючи важливість дотримання рекомендацій МОЗ щодо запобігання поширенню Covid-19, компанія перевела частину співробітників на дистанційну роботу, на підприємствах підвищені вимоги до дезінфекції, співробітники забезпечені засобами індивідуального захисту та впроваджена низка обмежень, як то дотримання дистанції та перебування в одному приміщенні не більше п’яти осіб.