Група АГРОТРЕЙД навчить фахівців аграрного напрямку за своїми стандартами

Група АГРОТРЕЙД навчить фахівців аграрного напрямку за своїми стандартамиУ квітні стартував проект «Агрошкола», започаткований Групою АГРОТРЕЙД для студентів і випускників аграрних навчальних закладів.

Суть «Агрошколи» полягає в навчанні з можливістю подальшого працевлаштування найталановитіших випускників.

В рамках проекту студенти спочатку проходять навчання у передових фахівців галузі, після чого проводиться тестування і відбір на оплачувану практику. Практика, під час якої студенти забезпечуються харчуванням і житлом, проходить на підприємствах Групи під керівництвом співробітників АГРОТРЕЙД. У фінальній частині програми навчання найздібніші будуть зараховані в штат Групи, а решта – в кадровий резерв.

Теоретична частина навчання проходила в Харкові з 1 по 3 квітня, а вже 11 квітня стартує двомісячна практика.

Директор департаменту персоналу Групи АГРОТРЕЙД Юлія Єфімова відзначила, що навчання – це інвестиції, від яких компанія виграє в довгостроковій перспективі.

«Кадровий голод призвів нас в ситуацію, коли йде безперервна боротьба за таланти. Аграрні компанії мають можливість платити хороші зарплати, але наші потреби у фахівцях не можуть бути задоволені через низький рівень підготовки випускників навчальними закладами. Ми проводили тестування випускників аграрних вишів та училищ, щоб визначити, наскільки їхні знання відповідають нашим вимогам, і з’ясували, що рівень відповідності – 45-65%. Беручи до уваги, що молодь має сильну мотивацію працювати з передовими технологіями, які ми застосовуємо, а освіта відстає в цій частині, ми вибрали для себе стратегію безперервного навчання і підготовки кадрового резерву, починаючи зі студентської лави », – сказала вона.

Питання роботи з молоддю полягає не тільки в навчанні, але і в утриманні її в компанії, додала Єфімова. «Ми розробили програму кар’єрного зростання і програму лояльності, щоб навчені співробітники були зацікавлені залишатися в компанії і приносити віддачу від вкладених в них сил і засобів», – підкреслила Єфімова.

Компанія не ставила за мету знайти велику кількість учнів, цикл лекцій прослухали 12 чоловік з регіонів, де є підприємства Групи. З числа тих, хто подав заявки на навчання в «Агрошколі», співробітники департаменту персоналу відібрали молодих людей з найвищим рівнем мотивації. На заняттях їм розповіли про особливості роботи з культурами, які вирощує холдинг, навчили азам роботи з системою Cropio.

8 і 9 квітня – тестування для перевірки засвоєних знань. Ті, хто набрав найбільшу кількість балів, продовжать навчання в господарствах холдингу, розповів головний агроном Групи АГРОТРЕЙД Олександр Овсяник. «Ми не випадково обрали для практики час посівної кампанії – дуже важливий і відповідальний період, коли агрономи- початківці зможуть навчитися багато чому», – додав він.

Студент «Агрошколи» Олександр Передерій (випускник Полтавської державної аграрної академії) зазначив, що лекції агрономів-практиків вигідно відрізняються від подачі матеріалу в виші. «Зібрано всі найголовніше, все чітко структуровано. Нам розповіли, які саме засоби застосовувати від хвороб і шкідників, як розраховувати. В академії нам давали в основному теорію, практичних знань було недостатньо, зокрема про ЗЗР».