Група АГРОТРЕЙД – виробник якісного гібридного насіння кукурудзи та соняшника, пшениці озимої, ячміня ярового України. / Історія

Група АГРОТРЕЙД була заснована у 1998 році під назвою «Східно-Українська агропромислова компанія».

Основними напрямками господарської діяльності на першому етапі розвитку були забезпечення сільськогосподарських підприємств і цукрових заводів паливно-мастильними матеріалами, торгівля зерном та цукром. Придбання заготівельних підприємств (елеваторів) спонукало керівництво до залучення високих професіоналів для створення власної виробничої бази, будівництва та реконструкції нових потужностей, організації заготівлі товарної продукції.

У 2002-2005 роках компанія придбала нові підприємства і посіла помітну позицію на внутрішньому та зовнішньому ринках гуртової торгівлі зерновими та олійними культурами. У 2006 році керівництво Групи АГРОТРЕЙД започаткувало новий напрямок діяльності – рослинництво. Паралельно з нарощуванням площі земельного банку вже в 2008 році було поставлено завдання забезпечення сільгосппідприємств Групи АГРОТРЕЙД насінням власного виробництва – у компанії були створені кілька насінницьких господарств.

Сьогодні Група АГРОТРЕЙД – вертикально інтегрований холдинг завершеного агропромислового циклу (виробництво, переробка, зберігання та торгівля сільськогосподарською продукцією). Стратегія вертикальної інтеграції та диверсифікації у нових сегментах сільськогосподарського ринку стабілізує компанію, мінімізує залежність від ринкової кон’юнктури.

Наразі холдинг обробляє 70,5 тис. га сільськогосподарських угідь в Чернігівській, Сумській, Полтавській і Харківській областях. До його складу входять 14 сільгосппідприємств, організаційно і територіально об'єднаних в шість агрокластерів.

У складі Групи – дев'ять елеваторів і хлібоприймальних підприємств загальною потужністю зберігання 523 тис. тонн в Чернігівській, Сумській, Полтавській і Харківській областях. До 2014 року в структуру холдингу входив Лутугинський елеватор, розташований в м. Лутугине Луганської області. Після початку військових дій на сході України місто було окуповане і холдинг втратив контроль над елеватором. З 2014 року Група АГРОТРЕЙД не має ніякого зв'язку з цим елеватором.

Група АГРОТРЕЙД – провідний виробник насіння в Україні. Насінницькі господарства Групи АГРОТРЕЙД розташовані в Сумській і Харківській областях. Господарства за ліцензіями оригінаторів виробляють якісне насіння вітчизняної та зарубіжної селекції. На базі елітного насінницького господарства був побудований сучасний насіннєвий завод, оснащений обладнанням компанії «Cimbria» – світового лідера з технологій переробки зерна.