Українська | English | Русский

Новини компанії

Група АГРОТРЕЙД підбила проміжні підсумки сезону

30.10.18

 

Нинішній рік для Групи АГРОТРЕЙД, як і для більшості українських аграріїв, виявився врожайним на пізні зернові культури. Загалом в 2018 р. холдинг засіяв близько 70 тис. га. Урожай сої та соняшнику вже зібраний, залишився фінальний етап – жнива кукурудзи, зерно якої в цьому сезоні містить низький відсоток вологи.

Серед регіонів, в яких веде діяльність Група АГРОТРЕЙД, лідером з врожайності кукурудзи стала Сумська область, лідером з врожайності сої – Харківська область, найвищий урожай пшениці зібрали в Полтавській області.

Головний агроном Групи Олександр Овсяник зазначив, що сезон не обійшовся без проблем. Так, надлишкові опади у період збору пшениці часто приводили до погіршення якості зерна. Однак Групі АГРОТРЕЙД вдалося цього уникнути, бо до моменту початку літніх дощів пшениця на полях холдингу була ще на стадії вегетації і не постраждала від додаткової вологи.

У свою чергу, аномальна спека негативно вплинула на налив зерна. Критично високі температури в період вегетації спостерігаються в ряді регіонів України вже не перший рік. Тому в таких регіонах АГРОТРЕЙД в цьому році посіяв ранньостиглі і середньостиглі посухостійкі гібриди кукурудзи, які встигли пройти всі стадії цвітіння і сформувати качан до настання посухи.

Згадуючи початок сезону, Овсяник підкреслив, що нестандартна посівна, під час якої через різкий перехід від зимових температур до літніх сіяли все культури одночасно, призвела до такої ж збиральної: пізні зернові поспіли в один час. Через це збирання відрізняється високою інтенсивністю, яке є можливим завдяки сухій сонячній погоді. Всі культури відправляються на елеватори одночасно, що ускладнює і без того непросту логістичну ситуацію.

Незважаючи на врожайний рік, план по врожайності не був виконаний нинішнім складом агропромислового департаменту, тому менеджментом Групи АГРОТРЕЙД прийнято рішення не продовжувати контракт з директором департаменту Віктором Кухарчуком на наступний рік.

Рішення пояснила операційний директор Олена Ворона: «На жаль, показники врожайності не відповідають очікуванням і амбіціям холдингу. Оцінюючи результати агровиробництва, ми порівнюємо свої показники з середніми по району. Запланована врожайність соняшнику була 2,5 т/га. Ми отримали в Харківській області 2,45 т/га, тоді як середня по регіону – 2,7 т/га. У Сумській області, де погода була більш сприятливою, компанія отримала 2,16 т/га, тоді як середній показник по регіону – 2,88 т/га. У Сумській області, де погода була більш сприятливою, компанія отримала 2,16 т/га, тоді як середній показник по регіону – 2,88 т/га».

«Незважаючи на те, що багато ідей Кухарчука були корисними, компанія прийняла рішення не продовжувати контракт через те, що запропонована ним технологія не забезпечує стабільного результату, високих врожайності і якості зерна», – сказала вона.

У наступному сезоні Група розраховує на гарний урожай, зазначила Ворона. «Сприятлива погода дозволила провести посів озимих культур в оптимальні строки, озимою пшеницею холдинг засіяв 18 тис. га, озимим ріпаком - 5 тис. га, сходи в задовільному стані, сподіваємося на успішну перезимівлю», – підсумувала вона.

© Agrotrade Group, 2009