Українська | English | Русский

Новини компанії

Агропідприємства Групи «Агротрейд» підвели проміжні підсумки посівної

28.04.16

 

Незважаючи на те, що погода внесла свої корективи в терміни проведення посівної кампанії - на відміну від минулого року посівна почалася на тиждень пізніше - тим не менш, за словами головного агронома Групи «Агротрейд» В. Рибальченко, «початок квітня - не пізній строк для посівної».

До посівної кампанії всі підприємства Групи «Агротрейд» були готові на 100%: повна забезпеченість насінням, ЗЗР, закуплені добрива, готова техніка.

У порівнянні з минулим роком структура посівів частково змінилася. Так, пшеницею засіяно 20300 га, що на 4000 га більше, а ось кукурудзи стало менше на 3000 га. Зменшення посівної площі обумовлено об'єктивним фактором - падінням цін на дану культуру. Сої стало більше на 3600 га, посіви ячменю зменшили на 600 га, соняшника - на 20%.

Збільшення кількості посівів пшениці обумовлено вимогами сівозміни: пшениця заміщає соняшник, що необхідно для відновлення ґрунту. «Якщо ми будемо три роки поспіль сіяти соняшник на одному полі, це катастрофічно виснажить грунт. Та, що найстрашніше, - призведе до появи рослин-паразитів (вовчка), а це, як правило, веде до повної втрати врожаю», - коментує В. Рибальченко.

З нового: вперше в цьому році стали вирощувати сочевицю і льон. Крім того, в цьому році відновилося вирощування ділянок гібридизації кукурудзи і соняшнику.

«Вже не перший рік ми активно застосовуємо і повністю зберігаємо алгоритм використання інтенсивної технології вирощування культур у всіх областях. Що дозволяє отримувати заплановану врожайність, - розповідає В. Рибальченко. - Відмінність інтенсивної технології від звичайної, традиційної, полягає в тому, що вона грунтується не на застосуванні окремих ефективних прийомів, а на комплексному використанні досягнень науки, передового досвіду на всіх етапах виробництва продукції».

Будь-яка культура на кожен центнер забирає з грунту певну кількість NPK: азот, фосфор, калій і інші мікроелементи. Тому всі ці елементи і мікроелементи, які потрібні для активного зростання культур, необхідно постійно відновлювати в грунті. Для росту соняшнику необхідний бор, його дефіцит може призвести до зниження врожайності, тому важливо дати культурі цей мікроелемент; кукурудзі потрібен цинк. Застосування інтенсивної технології дозволяє забезпечити щорічне зростання врожайності.

Щодо добрив, то підприємства Групи «Агротрейд» в основному використовували складні NPK добрива, диаммофос, який йде під кукурудзу, і нітроамофос, який використовується для 3-х культур: соняшнику, сої, ячменю. Пшениця була посіяна з добривами Arvi виробництва Литви. Крім цього, традиційно використовувалися азотні добрива - карбамід і селітру вітчизняного виробництва.

У цьому році для потреб підприємств були придбані два самохідних обприскувача Сase з шириною захвату 30 метрів (США), три КАМАЗа, сівалки Gaspardo (Італія) для посіву просапних культур.

«Як і в усі попередні роки роботи, перед нами стоїть одне глобальне завдання - в максимально стислі терміни посіяти всі заплановані культури. На щастя, погода сприяє: і сонце є, і необхідна кількість опадів. Тому нами був узятий темп 1,5 тис. в день, щоб максимально використовувати сприятливі для посівної погодні умови».

Повністю закінчити посівні роботи підприємства Групи «Агротрейд» планують до 15 травня.

© Agrotrade Group, 2009